piątek, 13 kwietnia 2018

Jak rozbudzić w dzieciach ciekawość do poznawania świata?

Witajcie, 
 
Dzisiaj mam coś dla najmłodszych czytelników. Czy Wasze dzieci lubią książki o zwierzętach? Moi takie uwielbiają, szczególnie, gdy angażują je nie tylko poprzez słuchanie. Ostatnio poznaliśmy książkę „Góry i ich zwykli – niezwykli mieszkańcy” Justyny Styszyńskiej. Powstała przy współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, a wydana przez WydawnictwoWidnokrąg

Pięknie wydana książka, z barwnymi ilustracjami opowiada o górach i ich mieszkańcach. Na początku dzieci dowiadują się, czym są góry, co to dolina czy jezioro. Następnie autorka opowiada nieco o zwierzętach, które zamieszkują nasze polskie góry. 
Przy każdym zwierzątku znajduje się kilka ilustracji, które dzieci mogą uzupełnić naklejkami przedstawiającymi ich części ciała. Dodatkowo na końcu książki znajdują się krajobrazy, które dzieci mogą ozdobić zwierzętami. To świetny pomysł na kreatywną zabawę z naszym maluchem.
Muszę przyznać, że nas oczarowała książka o górskich mieszkańcach. Przepiękne ilustracje o intensywnych barwach przyciągają wzrok. Chętnie sięgniemy po pozostałe książki serii i dowiemy się czegoś na temat mieszkańców lasu, bieguna czy łąki.

Jestem ciekawa, czy Wasze dzieci lubią czytać książki?

Życzę Wam udanego weekendu,
Sylwia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz