sobota, 17 marca 2018

Spotkajmy się w Łodzi po raz czwarty – relacja ze spotkania blogerek Łódź 24.02.2018

Witajcie, 
 
24.02.2018 odbyła się kolejna edycja spotkania blogerek “Spotkajmy się wŁodzi”. Tym razem pomagała mi Paulina z bloga Ladymami. Po raz kolejny spotkałyśmy się w Restauracji Tubajka, uroczej rodzinnej restauracji położonej w malowniczym parku. Zdecydowałyśmy, że ta edycja będzie przeznaczona dla Mam – blogerek, ponieważ chciałyśmy poruszać w głównej mierze tematykę związaną z dziećmi. 
Spotkanie zaczęłyśmy od warsztatów z pozytywnej dyscypliny, które poprowadziły Dorota oraz Ewelina. Dziewczyny współtworzą Pracownię pozytywka i szerzą wiedzę na temat pozytywnej dyscypliny. Pokazały nam kilka wskazówek, jak mądrze wychowywać nasze dzieciaki. Przedstawiły nam wstęp do pozytywnej dyscypliny, która wydaje mi się czymś genialnym. Pozwala dzieciom poczuć łączność i przynależność, jest jednocześnie pełna szacunku i zachęcająca. Uczy ważnych umiejętności społecznych i życiowych, zachęca dzieci do odkrywania, jak bardzo są i kompetentne. Co najważniejsze, jest skuteczna długofalowo. 

 
Podczas warsztatów miałyśmy kilka ćwiczeń, które pozwoliły nam spojrzeć na zachowanie rodziców oczami dziecka. Niesamowicie wstrząsające i trudne. W mądrym wychowywaniu najważniejsze jest, by zacząć właśnie od siebie. Od nas bowiem nasze pociechy się uczą, to my jesteśmy dla nich autorytetami. 
 
Drugim punktem programu były warsztaty z Agatą na temat Twittera. To pomijane narzędzie może świetnie służyć do nawiązywania relacji, ale także promowaniu swojego bloga. Muszę przyznać, że konto mam tam od dawna, ale zupełnie z niego nie korzystam. Czas to zmienić, a dzięki Agacie mamy kilka wskazówek, jak to robić skutecznie.

Poza częścią merytoryczną, miałyśmy czas na ploteczki i przepyszne jedzenie, które zaserwowała nam Tubajka. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy. Czas spędzany z wspaniałymi uczestnikami i gośćmi pędził jak szalony. Na koniec spotkania wręczyłyśmy upominki przekazane przez partnerów spotkania, o których opowiem w następnym wpisie. 
Z tego miejsca chciałabym jeszcze raz podziękować Paulinie za pomoc, dziękuję Dorocie, Ewelinie i Agacie za ogromną dawkę wiedzy, dziękuję restauracji Tubajka za udostępnienie sal, przepyszne jedzenie i profesjonalną pomoc pracowników. Dziękuję Partnerom spotkania, którzy upominkami uprzyjemnili nam spotkanie. Dziękuję także uczestnikom za cudownie spędzony dzień. Mam nadzieję, że zobaczymy się już niebawem. 
 
Organizatorki:
Sylwia Bogaj http://www.zadbana-mama.com.pl/
Paulina Frontczak-Pawłowska http://ladymami.pl/
Uczestnicy:
Aneta i Krzysztof https://naszadrogado.pl/
Aleksandra Kasińska http://www.kobieca-mama.pl/

Życzę Wam udanego weekendu,
SylwiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz