niedziela, 4 lutego 2018

Czy kontynuacja może być lepsza od oryginału? Convivtion Corine Michaels

Witajcie,

Szczęśliwe małżeństwo oczekuje swojego pierwszego, upragnionego dziecka. On wyjeżdża na misję, ale zamiast ujrzeć w progu powracającego męża, przychodzi dowódca z informacją o śmierci. Dziewczyna załamuje się, ale dla córeczki stara się po prostu jakoś przeżyć. Z pomocą przychodzi przystojny przyjaciel męża, wspólnie starają się odbudować swoje życie...aż pewnego dnia wraca Aaron, pochowany, kilkanaście miesięcy wcześniej, mąż. To w skrócie fabuła pierwszej części Consoliation, wzruszającej, pełnej emocji, łamiącej serce. Dzisiaj czas na Conviction Corinne Michaels, kontynuacje losów Liama, Natalie i Aarona.
Życie bohaterki po raz kolejny rozpadło się na kawałki. Natalie stoi przed wyborem – Liam, z którym połączyło ją uczucie po stracie męża, czy Aaron ukochany mąż i ojciec jej córki? Aaron próbuje odzyskać rodzinę, a Liam nie chce stać im na drodze. Dziewczyna dokonała trudnego wyboru i teraz musi walczyć o swoje szczęście. Nie jest to łatwe, na drodze wciąż stają im kolejne przeciwności losu. 
W tej części dowiadujemy się między innymi, co się działo z Aaronem podczas misji, a także wiele szczegółów ze wspólnego, małżeńskiego życia. Nie było tak idealne, jak zapamiętała je Natalie.
Perypetie Liama i Natalie śledziłam z zapartym tchem. Cały czas zastanawiałam się, ile jeszcze jest w stanie znieść główna bohaterka. Jak wiele problemów muszą rozwiązać, by wreszcie w spokoju cieszyć się sobą. 
Po rewelacyjnej, pełnej emocji Consolation, oczekiwałam jeszcze lepszej kontynuacji. Conviction przyciąga uwagę, czyta się ją lekko i przyjemnie, jednak momentami dla mnie jest przesłodzona i mdła. Kłopoty w firmie i podczas misji zostały opisane bardzo lakonicznie, a szkoda, bo dobrze rozbudowane mogłyby jeszcze bardziej zaciekawić czytelnika. Plusem powieści są z pewnością zabawne dialogi, które rozśmieszają czytelnika.

Jestem bardzo ciekawa, czy znacie powieści Corinne Michaels? A może czytaliście Consolation lub Conviction?

Życzę Wam udanej niedzieli,
Sylwia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz