wtorek, 26 grudnia 2017

Słodkie warsztaty w Manufakturze czekolady – Łódź

Witajcie,

Po świątecznym relaksie chciałabym Was zaprosić do wyjątkowego miejsca w Łodzi- do Manufaktury Czekolady. Kto z nas nie lubi tego przepysznego przysmaku, produkowanego z ziaren kakaowca?
W ostatnim czasie razem z fantastycznymi blogerkami, z którymi spotkałam się na Spotkajmy się w Łodzi, wzięłyśmy udział w czekoladowych warsztatach. Razem ze mną tajniki czekoladowej produkcji poznawał mój syn Piotruś, ogromny fan tych słodkości.

Warsztaty zaczęliśmy od projektowanie własnej tabliczki czekolady. Do dyspozycji miałyśmy przeróżne dodatki, takie jak orzechy, suszone truskawki, porzeczki, imbir, wiórki kokosowe. Projektowałyśmy na papierze, by nasze tabliczki wyglądały doskonale.


Następnie przemiła Pani Karolina opowiedziała nam o procesie powstawania czekolady. Miałyśmy przyjemność oglądać proces temperowania czekolady na granitowym blacie. Dzięki temu ten przysmak ma atrakcyjny błyszczący wygląd, a przy łamaniu wydaje taki specyficzny dźwięk.

Kolejnym punktem było własnoręczne temperowanie czekolady na własnym blacie granitowym specjalnymi narzędziami. Proces nie jest skomplikowany, ale wymaga całkiem sporej siły. 

Po skończeniu masę wlewaliśmy do foremek, a następnie mogliśmy je udekorować według swojego projektu. Świetna rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

W czasie gdy czekolady przebywały w lodówce przygotowywałyśmy praliny. Otrzymałyśmy gotową już masę podzieloną na kwadraty. Musieliśmy uformować z nich swoje praliny, a następnie zanurzyć w ciepłej czekoladzie. Na koniec ulubiona czynność mojego Piotrka, ozdabianie.
W czasie gdy czekolady i praliny się studziły, Pani Karolina opowiedziała nam szczegółowo o procesie produkcji tego smakołyku, o ziarnach kakaowca, sposobach zbiórki, od plantacji do tabliczki”– fascynująca historia. W międzyczasie miałyśmy przyjemność spróbować trzech rodzajów czekolad, ziarna kakaowca i przepysznej, gorącej czekolady. Przy okazji dowiedziałyśmy się, na co zwracać uwagę przy zakupie czekolady w sklepie.
Ostatnim punktem programu było pakowanie pralin i czekolad. Trzeba przyznać, że efekt końcowy prezentował się doskonale.

Muszę przyznać, że warsztaty czekoladowe sprawiły mi ogromną frajdę. Mój synek także był bardzo szczęśliwy. Jeśli więc szukacie ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu, sami bądź z dziećmi, zapraszam na stronę Manufaktury Czekolady.
Na koniec podziękowania dla Jakuba za świetną oprawę fotograficzną.

Życzę Wam udanego wieczoru,

Sylwia 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz