wtorek, 14 listopada 2017

„Spotkajmy się w Łodzi” 28.10.2017 - III edycja spotkania blogerek w Łodzi


Witajcie, 
 
28.10.2017 już po raz trzeci odbyło się spotkanie blogerek „Spotkajmy się w Łodzi”, którego jestem organizatorką. 2 miesiące ciężkiej pracy, setki maili, spotkań i telefonów, ale było warto. Spędziłyśmy cudowny dzień, wypełniony wykładami, warsztatami i oczywiście ploteczkami. Zapraszam na relację ze spotkania, a jeżeli macie ochotę wrócić do pierwszej lub drugiej edycji, także zapraszam.
To już chyba tradycja, że spotkanie odbywa się w niezwykle przyjemnej restauracji Tubajka. Przemili i bardzo profesjonalni pracownicy zadbali, byśmy czuły się komfortowo.
Event rozpoczęłyśmy warsztatami szycia na maszynie, które poprowadziła Gosia Juskowiak. Dzięki uprzejmości firmy Wójcik i Spółka, która wypożyczyła nam urządzenia, uszyłyśmy sobie kosmetyczki. Jak widzicie na zdjęciach poniżej, miałyśmy przy tym mnóstwo dobrej zabawy. Mimo obaw, obyło się bez przeszytych palców.Po wyczerpującym warsztacie, miałyśmy chwilę na zjedzenie przepysznego i pożywnego lunchu.
Kolejnym punktem programu była prelekcja Anny Pytkowskiej, Sales Director w agencji Blogmedia, na temat współpracy blogerów z agencjami i markami. Temat niesamowicie ciekawy z naszego punktu widzenia, wywiązała się świetna dyskusja. Myślę, że zdecydowana większość blogerów, chciałaby, żeby ich pasja, którą jest blogowanie, przynosiła także wymierne korzyści finansowe. Pani Ania poruszyła temat zarobków blogerów, który wydaje się być wielką tajemnicą. Przekazane nam informacje powstały na bazie badań, które zostały przygotowane przez serwis Zblogowani.
Ania jest także autorka bloga nietylkopasta.pl, więc mogła podzielić się z nami wrażeniami na temat współprac „od drugiej strony”.

Szerzej na tema współprac pomiędzy blogami i agencjami z punktu widzenia blogerów, opowiedziała Wioleta Gala, autorka bloga Mama Bloguje. Sporo fantastycznych informacji, jakich błędów unikać w kontakcie z markami, jak ich zaciekawić, jak się wyróżnić. 
Po prelekcji Wiolety miałyśmy krótkie spotkania z marką Liqpharm. Przedstawicielka marki Pani Małgorzata Krynicka – Gad, odwiedziła nas wraz z przepysznym tortem. Przywiozła także kosmetyki, a my mogłyśmy każdy wypróbować, sprawdzić na sobie, a przy okazji zadawać pytania na temat składu, właściwości czy przeznaczenia.
Po krótkiej przerwie kawowej spotkałyśmy się z Panią Grażyną i marką NowBrow. Dziewczyny zaprezentowały nam nitkowanie brwi. Marta zgłosiła się jako ochotniczka i dzielnie poddała się zabiegowi. Nitkowanie w bardzo szybki i sprawny sposób pozwoliło na regulację brwi, a według Marty ból był zdecydowanie mniejszy niż przy tradycyjnej pęsecie. Różnica wyglądu brwi przed zabiegiem i po, była niesamowita, tym bardziej, że dziewczyny dodatkowo umalowały Marcie brwi. Wyglądała cudownie.


Efekt przed i po, różnica widoczna bardzo wyraźnie.

Ostatnim punktem programu była prelekcja Izy Urbaniak Marut z bloga Nianio.com.pl na temat Instagrama. Dowiedziałyśmy się w jaki sposób możemy promować nasze konto, co zrobić, by nasze zdjęcia były chętnie lubiane. Przy okazji Iza opowiedziała, jakie działania na tym kanale społecznościowym są zabronione. Wywiązała się fantastyczna dyskusja, jednak nieubłaganie przyszła pora na zakończenie spotkania. 

 
Na koniec rozdałam uczestniczkom upominki przekazane nam przez Partnerów spotkania. Opowiem o nich szczegółowo w kolejnym wpisie.

Na zakończenie chciałabym serdecznie podziękować uczestniczkom za cudowne towarzystwo. Naszym prelegentkom dziękuję za merytoryczne i pouczające wykłady. Gosi i firmie Wójcik i Spółka dziękuję za udostępnienie maszyn i świetne warsztaty. Ogromne podziękowania kieruję także do Jakuba Placzyńskiego, który zadbał o oprawę fotograficzną. Dziękuję także restauracji Tubajka za udostępnienie sal, miłą i profesjonalną pomoc pracowników oraz przepyszne jedzenie.

Spotkania blogerek to fantastyczne wydarzenia. Pozwalają na nawiązanie ciekawych znajomości, poszerzenie wiedzy i umiejętności, inicjowanie interesujących współprac i projektów. Dla mnie to także niesamowita dawka motywacji do dalszej blogowej przygody. Sama organizacja to ciężka praca, ale wciągająca i przynosząca niesamowitą satysfakcję. Dlatego już w grudniu odbędzie się Mikołajkowe Spotkajmy się w Łodzi.

Do zobaczenia już niedługo,
Sylwia
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz