niedziela, 19 listopada 2017

Przygody Smoka Maciusia z Wydawnictwa Dragon

Witajcie,

Moi chłopcy lubią czytać książki, tak jak ja. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć o dwóch nowościach w ich biblioteczce – Smok Maciuś i jego pierwszy dzień w przedszkolu oraz Smok Maciuś i święto Wielkiego Kangura. Autorem obu jest Krzysztof Żywczak. Maciuś to pięcioletni smok, który z rodzicami mieszka w Wielkim Mieście, niedaleko Smoczej Góry. Lubi bawić się z przyjaciółmi, biegać, miewa szalone przygody.

Smok Maciuś i jego pierwszy dzień w przedszkolu
Maciuś pierwszy raz idzie do przedszkola. Z tego powodu bardzo się denerwuje. Nikogo tam nie zna poza owieczką Beatką i wiewiórką Mają. Odwagi dodaje mu gwizdek, który kiedyś otrzymał od dziadka. Przydał mu się podczas meczu, który rozgrywali w kolegami.

Smok Maciuś i święto Wielkiego Kangura
Święto Wielkiego Kangura to wyjątkowy dzień, w którym dzieci zostają obdarowane prezentami. Jednak, aby je otrzymać muszą być bardzo grzeczne, pomagać innym. Maciek bardzo przejęty świętem, także postanowił zasłużyć na wymarzony upominek.

Dodatkowym atutem książeczek jest możliwość zainstalowania aplikacji na telefonie, która pozwala na odsłuchanie całej opowieści. Na końcu historii lektor zadaje pytania sprawdzające znajomość tekstu.
Obie książki są pięknie wydane, w twardej oprawie. Kolorowe ilustracje są dodatkowym atutem książeczek. Będą idealnym prezentem na mikołajki lub pod choinkę. Możecie je kupić za około 20 zł, są ogólnie dostępne w księgarniach stacjonarnych oraz internetowych (np. emipk, poczytaj.pl)

Mam nadzieję, że Wy także zaprzyjaźnicie się z tym przemiłym smokiem.
Pozdrawiam, Sylwia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz