poniedziałek, 6 listopada 2017

Niekosmetyczni ulubieńcy października

Witajcie

Październik dobiegł już końca, więc chciałam się z Wami podzielić informacjami na temat produktów i wydarzeń, które spodobały mi się w październiku. Będzie kilka słów na temat spotkani blogerek, polecę Wam ciekawą książkę dla dzieci i dorosłych, a także całkiem fajny serial. Zapraszam!
W październiku odbyła się III edycja spotkania blogerek Spotkajmysię w Łodzi, które organizowałam. Dwa miesiące ciężkiej pracy, setki maili i telefonów, ale się udało. Cudowne uczestniczki, wspaniali prelegenci i partnerzy spotkania, spędziłyśmy fantastyczny dzień. Muszę przyznać, że czuję ogromny niedosyt, dlatego już nie mogę się doczekać 18.11.2017. Widzimy się wtedy na warsztatach w Manufakturze Czekolady.

Z interesujących wydarzeń w moim prywatnym życiu, chciałam się pochwalić, że zapisałam się na lekcje hiszpańskiego. Musimy się nieźle nagimnastykować z mężem i opiekunką chłopaków, żebym bez problemu mogła uczestniczyć w zajęciach, ale jest warto.

W nauce bardzo pomocne są moje nowe brushmarkery ze sklepu Karin. Szeroka gama kolorów, ich intensywność zachwyciła mnie od pierwszego użycia. Co ważne, zawierają nietoksyczne farby, więc bez problemu mogą z nich korzystać także dzieciaczki.
W tym miesiącu chciałabym Wam polecić serial Helix, który znalazłam na Netflixie. Grupa lekarzy z Centrum Zwalczania Chorób pojawia się w stacji badawczej położonej w Arktyce, by zbadać śmiertelnego wirusa i zapobiec ewentualnej epidemii. Sytuacja na miejscu bardzo się komplikuje, gdy zrażeniu ulegają członkowie zespołu. Przy okazji próby uratowania lekarki dowiadujemy się o nieśmiertelnych. Pierwszy sezon bardzo mi się podobał, wciągająca fabuła, ciekawe wątki. Drugi sezon niestety zdecydowanie gorszy, przerysowany, zbyt wiele wątków. Wielka szkoda, bo serial z wielkim potencjałem.
Jeśli chodzi o książki to tym razem mam dla Was propozycję dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zacznijmy od maluchów. Kapitan Majtas to seria książek napisanych przez Dava Pilkeya. Opowiada o zabawnych przygodach dwójki uczniów i wymyślonego przez nich bohatera kapitana Majtasa. Historyjki opowiedziane są w przezabawny sposób, dodatkowo opatrzone są świetnymi rysunkami. W książkach są też fragmenty przedstawione w formie komiksu, co stanowi nie lada gratkę dla chłopców.
Chciałabym Wam także polecić książkę pełną emocji, od rozpaczy i żałoby po stracie męża, przez wściekłość, strach, aż do wielkiej, romantycznej miłości. To Consolation Corine Michaels, bardzo trudna historia żony żołnierza, ogromnej stracie i próbie powrotu do życia, niezwykle trudnej i bolesnej. Zakończenie totalnie mnie zaskoczyło, już nie mogę się doczekać kontynuacji.

Jestem ciekawa, co Was zachwyciło w minionym miesiącu? Możecie polecić ciekawą książkę czy serial?
Na koniec dodam jeszcze informację, że postanowiłam na poważnie podejść do tematu odchudzania. Z dietetykiem już jestem umówiona, ale myślę też o intensywnych treningach. Także trzymajcie za mnie kciuki.

Pozdrawiam,
SylwiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz