piątek, 24 listopada 2017

Dlaczego demakijaż i oczyszczanie skóry jest takie ważne?

Dzień dobry,

Dzisiaj chciałabym poruszyć temat, który bywa nieco pomijany i bagatelizowany. Przyznajcie się szczerze, czy zdarza się Wam wieczorem padać ze zmęczenia i pójść spać w makijażu? Wiecie, jakie to może mieć poważne konsekwencje dla naszej skóry? Do niedawna sama miałam takie grzeszki na swoim sumieniu.

Demakijaż i oczyszczanie twarzy jest pierwszym i podstawowym krokiem w codziennej pielęgnacji. Pominięcie tego etapu sprawia, że nasza cera nie jest odpowiednio przygotowana do absorbowania składników odżywczych, które dostarczamy w dalszym etapie pielęgnacji. Nawet jeśli nie malujemy się, twarz należy dokładnie oczyszczać dwa razy dziennie. Na powierzchni skóry zalegają bowiem różne zanieczyszczenia, kurz i nadmiar sebum. Jeśli ich nie usuniemy, mogą powodować zapychanie porów, a w konsekwencji powstanie wyprysków. 
Skóra, po całej nocy w makijażu, będzie wyglądać niekorzystnie. Mogą wystąpić podrażnienia i przesuszenia. Przez to jest bardziej narażona na powstawanie zmarszczek, szczególnie pod oczami.
Niezwykle istotny jest także sposób, w jaki oczyszczamy twarz. Absolutnie zabronione jest dociskanie i pocieranie wacikiem, skóry. To może powodować podrażnienia i powstawanie zmarszczek. 
 
Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów kosmetyków do demakijażu i oczyszczania twarzy. Warto zwrócić szczególną uwagę, by były odpowiednio dobrane do rodzaju i potrzeb naszej skóry. Warto także odwiedzić gabinet kosmetyczny, gdzie możemy się poddać zabiegom dogłębnego oczyszczania naszej twarzy. To pomoże nam przygotować cerę do dalszej pielęgnacji, a dzięki temu będziemy się dłużej cieszyły zdrową i jędrną skórą.

Życzę Wam udanego weekendu,
SylwiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz