wtorek, 28 listopada 2017

Bezpieczne odchudzanie pod okiem dietetyka


Witajcie,

Złe nawyki żywieniowe, dwie ciąże w krótkim odstępie czasu, siedząca praca i dojazdy autem, mało ruchu… to wszystko sprawiło, że nazbierało mi się całkiem sporo nadprogramowych kilogramów. Kilkakrotnie podejmowałam próbę pozbycia się ich, jednak z marnym skutkiem. W trosce o swoje zdrowie i komfort, podjęłam decyzję o konsultacji z dietetykiem z gabinetu BLINS. Wierzę, że pod okiem profesjonalisty odchudzanie przebiegnie sprawnie i bez krzywdy dla organizmu.

BLINS to gabinet dietetyki i kosmetologii mieszczący się w centrum Łodzi. W swojej ofercie ma szeroki wachlarz zabiegów upiększających zarówno twarz, jak i całe ciało. Odprężające masaże, depilacja, manicure, SPA, to tylko kilka zabiegów, które znajdziecie w gabinecie.

Jak przygotować się do wizyty?
Podczas wstępnej rozmowy z Panią Klaudią dowiedziałam się, jak należy przygotować się na pierwszą wizytę u dietetyka. Niezwykle istotne jest zgromadzenie ostatnich badań lekarskich, ponieważ podczas spotkania zostaną dokładnie przeanalizowane.
Najtrudniejsze dla mnie było dokładne spisywanie spożytych posiłków, o jakiej porze, w jakiej ilości. Muszę przyznać, że to był dość trudny rachunek sumienia. Wydawało mi się, że nie jem wiele, ale jak zobaczyłam wszystko czarno na białym spisane na kartce, uzbierała się całkiem spora ilość.
Podczas badania wykonywany jest pomiar masy i składu ciała, dlatego istotny jest odpowiedni ubiór (skarpetki zamiast rajstop, brak biżuterii).

Jak przebiega pierwsza wizyta u dietetyka?
Na pierwszą wizytę należy zarezerwować sobie około 2 godzin. Pani Klaudia zaczęła od analizy moich wyników badań, rozmawiałyśmy także o chorobach i przyjmowanych lekach. Kolejnym tematem były moje przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe. Omówiłyśmy moje możliwości przygotowywania posiłków, moje upodobania oraz to, jakich potraw nie lubię.

Po dość długiej rozmowie przyszła kolej na pomiar i badanie składu ciała – moment dla mnie bardzo stresujący. Samo badanie jest krótkie i przyjemne, a wyniki niemal natychmiastowe. Dokładnie przeanalizowałyśmy otrzymane wyniki, które niestety pokazały jak wiele przede mną ciężkiej pracy.
Analiza Składu Ciała pokazuje jaką mamy całkowitą zawartość wody, białka, minerałów oraz jaka jest masa naszej tkanki tłuszczowej.
Analiza Mięśniowo Tłuszczowa pokazuje ile wynosi całkowita masa naszego ciała, jaka jest masa mięśni szkieletowych oraz masa tkanki tłuszczowej.
Analiza Otyłości – w tym punkcie liczony jest wskaźnik BMI oraz procentowa zawartość tkanki tłuszczowej. Wskaźnik BMI służy do określenia poziomu otyłości przy pomocy wzrostu i masy ciała.
Kolejne wskaźniki dotyczą Segmentalnej Analizy Beztłuszczowej i Tłuszczowej. Pierwsza analiza określa, czy ilość mięśni jest prawidłowo rozmieszczona w organizmie. Natomiast drugi wskaźnik określa, czy masa tłuszczowa jest rozmieszczona prawidłowo.
Po omówieniu wszystkich wskaźników, spotkanie dobiegło końca. Po kilu dniach na maila otrzymałam listę zakupów, rozpisane posiłki na siedem dni oraz ogólne zalecenia. Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona różnorodnością potraw oraz wielkością porcji.
Z Panią Klaudią ustaliłyśmy, że kontrolne wizyty będą się odbywać co dwa tygodnie. Trudno się przyzwyczaić do zupełnie innych posiłków, spożywanych regularnie, bez podjadania. Rezygnacja ze słodyczy jest dla mnie najbardziej bolesna. Wierzę, jednak że tym razem uda mi się pozbyć zbędnych kilogramów i na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe.
Jeśli jesteście z Łodzi bądź okolic i miałybyście ochotę odwiedzić gabinet BLINS to mam dla Was niespodziankę. Na hasło: Zadbana mama, otrzymacie rabat 20 % na dowolnie wybrany zabieg. Obiecuję, że będziecie zadowolone.

Trzymajcie za mnie kciuki,
Sylwia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz