czwartek, 17 sierpnia 2017

O czym należy pamiętać, by mieć piękne i zadbane dłonie

Witajcie kochani,

Na pewno słyszeliście stwierdzenie, że dłonie to nasza wizytówka. Według mnie schludne i wypielęgnowane dłonie to ważny element kobiecej urody. Należy więc otoczyć je wyjątkową troską i pielęgnacją. Dzisiaj przedstawię kilka punktów, o których warto pamiętać, by mieć zadbane dłonie.

1. Odpowiednie mycie
Najlepiej myć dłonie w letnim strumieniu wody, bowiem nie lubią zbyt gorącej ani zimnej. Należy unikać środków z silnym detergentem w składzie, a wybierać delikatne, z kwaśnym bądź obojętnym pH. Warto zwrócić uwagę na mydełka Yope, które oprócz świetnego składu, mają fantastyczne opakowania i zapachy.
Do sprzątania, kiedy nasze dłonie mają kontakt z silnymi detergentami, polecam używać rękawiczek.

2. Peeling
Raz w tygodniu dobrze jest zastosować na dłonie peeling. Doskonale wpływa na nasze dłonie, usunie martwy naskórek i wygładzi je. W sklepach jest cała gama różnorodnych gotowych produktów, ale można też wykonać go w domu samemu. Wystarczy zmieszać odrobinę cukru z miodem bądź oliwą.

3. Nawilżenie
Ważne też, aby po każdym myciu zadbać o nawilżenie i zastosować odpowiedni krem. Dobrze jest wspomóc kremy stosując intensywnie odżywcze maseczki, sera bądź eliksiry, takie jak Eliksir do rąk New Anna Cosmetics. Warto wspomnieć o składzie, w którym znajdziemy tylko olej ze słodkich migdałów, oliwa z oliwek, olej sezamowy, antyoksydant, retinol i substancję zapachową. Ta mieszanka w pełni naturalnych składników doskonale nawilży i odżywi skórę dłoni. Dodatkowo słodki zapach migdałów uprzyjemnia aplikację.


4. Zadbane paznokcie
Czyste, wypiłowane i równej długości paznokcie to ozdoba każdych dłoni. Polecam stosować dobre odżywki, które w składzie mają witaminy i ceramidy. Odżywki czy olejki pielęgnujące paznokcie najlepiej stosować na noc. 
Schludny manicure dodatkowo upiększy nasze dłonie. Przed malowaniem należy przygotować odpowiednio paznokieć (pilnikiem papierowym nadajemy im odpowiedni kształt, drewnianą szpatułką odsuwamy skórki). Na dobrze przygotowanej płytce, lakier będzie lepiej wyglądał i trzymał się dłużej.

5. Przebarwienia
Na przebarwienia pomoże cytryna. Wystarczy nacierać skórę sokiem z cytryny bądź samą cytryną.
6. Rękawiczki
O rękawiczkach musimy pamiętać nie tylko przy sprzątaniu. Nasze dłonie nie lubią niskich temperatur, dlatego zimą ciepłe rękawiczki to coś, o czym musimy koniecznie pamiętać.

Dajcie znać, jak Wy dbacie o Wasze dłonie i paznokcie.
Pozdrawiam,
Sylwia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz