czwartek, 13 lipca 2017

Jaki peeling do twarzy wybrać? Rodzaje peelingów do twarzy, które możemy wykonać w domu, ich właściwości oraz przeznaczenie.

Witajcie,

Złuszczanie martwego naskórka i dogłębne oczyszczanie to bardzo ważne kroki w pielęgnacji twarzy. Dobrze oczyszczona cera lepiej będzie przyswajać kolejne produkty, które na nią zaaplikujemy. Na rynku dostępne jest całe mnóstwo rożnego rodzaju kosmetyków, za pomocą których możemy wykonać peeling w domu. Jednak skąd mamy wiedzieć, który będzie odpowiedni dla naszej skóry?


Peelingi mają za zadanie usuwać warstwy naskórka na różnej głębokości. Dzięki temu naskórek zostaje odbudowany, świeży, bez żadnych zmian czy niedoskonałości. Zastosowanie takiego produktu powoduje lepsze przyswajanie czynnych substancji z kremów, maseczek i innych produktów pielęgnacyjnych, które zastosujemy. Peelingi do twarzy możemy podzielić na mechaniczne, enzymatyczne oraz gommage. Różnią się one sposobem działania, rodzajem substancji aktywnych oraz przeznaczeniem.

Peelingi mechaniczne
Opis: Inaczej nazywane ziarniste, zawierają różnego rodzaju drobinki, które usuwają martwy naskórek. Tutaj możemy wyróżnić peelingi drobno i gruboziarniste. Z uwagi na to, iż twarz jest na ogół bardzo wrażliwym miejscem, preferowane są kosmetyki drobnoziarniste. Za drobinki najczęściej służą rozdrobnione łupinki orzechów, pestek brzoskwiń, migdałów, pestek rokitnika.
Ze względu na możliwość wystąpienia delikatnego podrażnienia skóry zaleca się wykonywanie zabiegu wieczorem, nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. 
Przeznaczenie: odpowiedni dla osób z cerą tłustą, mieszaną bądź normalną.
Sposób użycia: Na wilgotną skórę twarzy nakładamy kosmetyk i wykonujemy masaż kolistymi ruchami. Następnie produkt należy dokładnie przemyć wodą.

Bardzo dobrym peelingiem gruboziarnistym jest Energetyzujący peeling od Love Me Green. Cenię go przede wszystkim za skuteczne działanie i świetny skład (posiada między innymi certyfikat Eco Cert). Drobinki doskonale sobie radzą z usuwaniem martwego naskórka, wygładzają i odświeżają cerę. 
 
Bardzo drobne substancje zdzierające (sproszkowana łupina orzecha włoskiego) ma natomiast Peeling Stenders Gardener of Feelings. Mimo ledwie wyczuwalnych drobinek produkt dobrze sobie radzi z oczyszczaniem twarzy, złuszczaniem naskórka. Cera staje się gładsza, odświeżona, wygląda pięknie. Dodatkowym atutem jest cudowny zapach dzikiej róży. 
 
Peelingi enzymatyczne
Opis: Głównym składnikiem takich preparatów są enzymy pochodzenia roślinnego. Enzymy rozpuszczają martwe i zrogowaciałe komórki naskórka, umożliwiając pozbycie się ich. Naskórek nabiera świeżego wyglądu, odsłania się nowa warstwa skóry.
Przeznaczenie: Dla osób z cerą suchą, wrażliwą bądź naczynkową.
Sposób użycia: Peeling enzymatyczny stosuje się na suchą skórę, ma konsystencję kremu bądź żelu. Pozostawia się go na kilka minut na twarzy, a następnie spłukuje bądź ściera wacikiem. 

Dobrym przykładem takiego produktu jest Progresywny żel złuszczający od Dermiss (Farmona). W składzie znajdziemy kwas szikimowy oraz kwas migdałowy. To te substancje odpowiadają za skuteczne złuszczanie martwego naskórka, dogłębne oczyszczanie i odświeżanie skóry.

Peelingi typu gommage (peel - of)
Opis: Najczęściej zawierają enzymy pochodzenia roślinnego. W łagodny sposób usuwa zrogowaciałe, zalegające na skórze, martwe komórki naskórka wraz z łojem i innymi zanieczyszczeniami. Nie powoduje przekrwienia ani wysuszenia skóry.
Przeznaczenie: odpowiedni dla osób z cerą mieszaną, normalną i tłustą.
Sposób użycia: Kosmetyk nakładamy na twarz, po wyschnięciu (około 10-15 minut) przybiera postać cienkiej gumy, którą delikatnie ściągamy.

Ten rodzaj peelingu jest najrzadziej przeze mnie używany. W tej kategorii mogę polecić Oczyszczające plastry w żelu Avon Clearskin Professional do stosowania na okolicę nosa, czoła, strefy T oraz policzków. Ja cienką warstwę żelu rozsmarowuję na nos i brodę. Po wyschnięciu produkt przyjmuje formę plastra, którą delikatnie usuwam. Działanie widoczne od razu, całe mnóstwo zanieczyszczeń osadza się na plastrze. Żel świetnie odblokowuje i oczyszcza pory. Jeszcze lepsze efekty uzyskamy po zafundowaniu sobie wcześniej „parówki”. To dodatkowo rozszerzy pory i świetnie przygotuje do zabiegu.

Podsumowując, regularne stosowanie peelingu do twarzy jest bardzo ważnym krokiem w jej pielęgnacji. Usuwają martwy naskórek, dogłębnie oczyszczają skórę. Dzięki temu zwiększa się absorpcja produktów pielęgnacyjnych, które zastosujemy. 
 
Ja najczęściej sięgam po peelingi gruboziarniste, lubię „czuć” jak wspaniale oczyszczają mi twarz.
A jaki jest Twój ulubieniec?

Pozdrawiam,
Sylwia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz