poniedziałek, 27 lutego 2017

Pilomax dla dzieci

Dzień dobry,
 
Marka Pilomax kojarzy mi się głównie z produktami dla dorosłych, z fajnymi szamponami i rewelacyjnymi maskami. Będąc na spotkaniu w Krakowie dowiedziałam się, że Pilomax ma także w ofercie szampony dla dzieci i o nich chciałabym dzisiaj napisać. 
 
Firma posiada w ofercie dwa szampony dla dzieci – Szampon dla dzieci hipoalergiczny Boy Wax oraz Szampon dla dzieci hipoalergiczny Girl Wax. Produkty różni od siebie jedynie opakowanie, skład natomiast jest taki sam.
Opakowanie: Szampon zapakowany został w szczupłą, ale poręczną butelkę. Zamknięcie jest bardzo wygodne, nie ma ryzyka, że wyleje się produktu za dużo. Grafika opakowań przyjemna dla oka – dla chłopców zielono-pomarańczowe akcenty, a dla dziewczynek czerwono – niebieskie.

Konsystencja i zapach: Szampon ma dość rzadką konsystencję i przyjemny, ale subtelny zapach.
 
Moja opinia: Niewielka, zgrabna butelka jest bardzo wygodna w użyciu. Szampon dobrze się pieni, ale też łatwo spłukuje. Dokładnie oczyszcza włosy zarówno chłopaków, jak i moje. Jest jednak łagodny i delikatny dla skóry głowy. Po myciu czupryna jest miękka w dotyku, delikatna i puszysta. Mimo, że skład nie jest idealny, nie spowodował u nas podrażnień czy uczuleń.
Jak napisałam wyżej, sama także sięgam po ten szampon. Mimo, że na ogół muszę włosy myć codziennie, przy myciu Pilomaxem, czupryna na drugi dzień nie wygląda tragicznie. Co więcej, nie plącze się, co jest moją zmorą. 
Skład
 
Cena: 18 zł, (na stronie internetowej sklepu jest teraz promocja 4,80 zł).
Pojemność: 250 ml,
Dostępność: sklep internetowy, apteki.

Na popłatane włosy pomóc może Odżywka w spray'u dla dziewczynek, którą marka ma też w ofercie. 
Podsumowując, szampony Pilomax uważam za całkiem ciekawe produkty. Zastrzeżenia budzi jedynie skład, np. SLES na drugim miejscu w składzie. Przy moich włosach nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie. Dla dzieciaków wolałabym jednak, by produkt był możliwie najbezpieczniejszy, bez silnych detergentów czy innych niepożądanych substancji w składzie. 
Jakie Wy macie doświadczenia z Pilomaxem?

Życzę Wam udanego tygodnia,
Sylwia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz