poniedziałek, 3 października 2016

Jak ciekawie spędzić czas z dzieckiem – Dinopark Kołacinek

Witajcie,

Pewnie nie raz zastanawialiście się, gdzie zabrać dziecko, aby mogło się wyszaleć na świeżym powietrzu, a przy okazji dowiedzieć czegoś nowego. W poszukiwaniu takich miejsc trafiłam do Dinoparku w Kałacinku. To niewielka miejscowość około 30 km od Łodzi. Jeśli jesteście ciekawi, co ciekawego nas tam spotkało, zapraszam dalej.

Już od samego wejścia czeka moc atrakcji. Gości wita uroczy Neandertalczyk. Oczywiście główną atrakcją parku są naturalnej wielkości figury dinozaurów, umieszczonych w pięknej scenerii. Znajdziemy tu niewielkie eksponaty oraz olbrzymie, groźne, budzące najwięcej emocji. Co ciekawe, przy każdym eksponacie znajduje się tabliczka ze zwięzłymi informacjami. Można także odsłuchać nagranych prelekcji w kilku językach.


W parku znajduje się staw, przy którym schronienie znalazło kilka ciekawych eksponatów. Największym zainteresowaniem cieszył się wynurzający z wody olbrzym. Dreszczyku emocji dodawał groźny ryk, unoszący się po całym parku. 
 


Mi szczególnie podobała się grota, w której mogliśmy zobaczyć małego dinozaura wykluwającego się z jajka.

Na terenie dinoparku znajduje się także Muzeum Paleontologiczne. Możemy tam zobaczyć autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat, takich jak: kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki, strzałki. Na gości czeka ogromny minerał Halitu - bryła soli z kopalni soli "Kłodawa.

W parku znajdują się także inne atrakcję, na przykład Folwark Kołaciński, w którym mamy możliwość obejrzenia zabytkowych maszyn, których w dawnych czasach używano do pracy w polu. Mi najbardziej podobały się stylizowane chaty kryte strzechą z trzciny.

 
 
Bajkowa Ścieżka - przedstawia postacie i sceny ze znanych i lubianych bajek w kolorowej scenerii. Przewodnik przypomina treść bajek oraz płynące z nich morały. Ważna informacja – za możliwość skorzystania płacimy dodatkowo 6 zł.

Gorączka Złota – W specjalnie wyznaczonym miejscu dzieci za pomocą sit poszukują złota. W nagrodę otrzymują monety oraz dyplom „Poszukiwacza złota”. Pracownik obecny na miejscu, opowiada dzieciom jak przed wiekami powstawały monety. Ta zabawa jest także dodatkowo płatna.

Mały Paleontolog – kolejna atrakcja, która polega na szukaniu szkieletu dinozaura w specjalnie wyznaczonej piaskownicy. W nagrodę dzieci otrzymują niewielkie upominki. Za udział należy wnieść dodatkową opłatę.

Przejazd Bajkową kolejką – coś, co chyba żadne dziecko nie chciałoby przegapić (dodatkowo płatne).


Na terenie parku znajduje się także bezpłatny plac zabaw z licznymi atrakcjami dla dzieciaczków. 
 
Na zwiedzających czeka także wielki namiot, w której jest możliwość spożycia posiłku. Znajduje się tam także niewielki figloraj oraz liczne automaty do gier. 
 
Cena biletu dla osoby dorosłej to 15 zł, za bilet dla dziecka 12 zł. Maluszki do lat 3 wchodzą bezpłatnie. Ważna informacja, park zaprasza zwiedzających jedynie do 16 października. Natomiast od 15 listopada dinopark zmienia się w krainę Świętego Mikołaja.

Życzę Wam udanego tygodnia,
Sylwia


20 komentarzy:

 1. Do Krainy świętego Mikołaja też bym chetnie sie wybrała :D
  Jeśli możesz kliknij w linki TUTAJ, dzięki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już niedługo będzie taka możliwość.

   Usuń
 2. Świetna sprawa dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Każde dziecko na pewno ucieszyło by się z takiej wycieczki.Miejsce to bardzo przypomina mi Bałtów . Jeśli nie wiedziała byś gdzie zabrać dzieciaki to polecam Zatorland

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejrzałam stronę, fantastyczne miejsce, ale trochę daleko od Łodzi.

   Usuń
 4. Fajny pomysł na spędzanie czasu z dzieckiem :) u nas też jest fajny park doświadczeń zabawa fajna i dla młodszych i starszych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię wyszukiwać takie perełki i pokazywać potem moim chłopakom.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Dokładnie:)Mnóstwo radości dla dzieci, dla dorosłych także

   Usuń
 6. Sama z chęcią bym się tam wybrała. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 16 października masz jeszcze okazję.

   Usuń
 7. Dinozaury kocham od dziecka :D Nigdy tam nie byłam. Może na Mikołaja się biorę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiamy z synem takie miejsca!

  OdpowiedzUsuń
 9. W ostatnim czasie powstało mnóstwo przeróżnych parków rozrywki w całej Polsce. jedne typowo rozrywkowe, inne łączą zabawę z edukacją. Nic tylko przebierać. O tym jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś byliśmy w takim Parku tylko, że mniejszym córce bardzo się podobało. Musimy wybrać się do tego. Pozdrawiam i zapraszam do nas https://siostrydajarade.blogspot.com/2016/10/krolik-iluzjonista-i-festiwal-sztuk.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow! Fajny pomysł, zwłaszcza, że nie daleko Warszawy.
  Czy jest tam dość atrakcji by zadowolić 2,5-latków?

  OdpowiedzUsuń