sobota, 25 czerwca 2016

II Łódź Bloguje – spotkanie blogerów w Łodzi


Witajcie,

Mimo, że w Łodzi mamy wielu fantastycznych blogowych twórców, mało jest wydarzeń typowych dla blogerów. Dlatego też z ogromnym zapałem wysłałam zgłoszenie na konferencję Łódź Bloguje II. Spotkanie odbyło się 18 czerwca w restauracji Przerwa. To niezwykle urocze, przestronne miejsce ze smacznym jedzeniem w przystępnej cenie.


Wydarzenie rozpoczęła Joanna Delbar prelekcją „Pasja, prawda i prostota - święta trójca wiarygodności na blogach”. To był niesamowicie inspirujący wykład twórcy bloga Zarządzanie stresem. Joanna przekazała uczestnikom kilka cennych porad, jak być wiarygodnym na blogu. Należy pisać, o tym czego samemu się doświadczyło.

Blog powinien być prowadzony z pasji. Tylko pasja sprawi, że zawsze będziemy mieli o czym pisać i będziemy to robić chętnie. 
 

Następnie na scenie pojawił się Wojciech Wawrzyniak z bloga prakreacja.pl. Jego dwa wystąpienia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W skrócie, opowiedział o tym jak blogować i nie narobić sobie kłopotów, o wykorzystywaniu cudzych zdjęć, sposobach rozliczania współprac. Z pewnością poruszyłby wiele innych aspektów, ale uczestnicy zadawali tak wiele pytań, że na wszystko nie starczyło czasu. W swoim drugim wystąpieniu Wojtek opowiedział o tym, jak udało mu się rozwinąć bloga, by zasłużyć na tytuł Bloga Roku 2015.

Blog ekspercki to najlepsza inwestycja we własny rozwój osobisty.

Podał także kilka punktów, które pomogą rozwinąć naszą stronę. Są to rozwój, upór, należy pisać, artykułu gościnne, grupy na FB, Fanpage, newsletter oraz webinary.

Następnie Agnieszka Skupieńska (BiznesoweInfo oraz 2drinks.pl) opowiedziała nam o zarabianiu na blogu bez udziału marek, czyli o własnych produktach i afiliacji. Przyznam, że temat bardzo mnie zaciekawił. Byłoby cudownie, gdyby blog przynosił mi jakieś korzyści materialne. Sadzę jednak, że przede mną jeszcze długa droga, by to osiągnąć. Pani Agnieszka wypróbowała wiele metod na zarabianie, z lepszym lub gorszym rezultatem. Wydała także dwie książki, szczególnie „Zostań freelancerem” mnie zaciekawiła. 


Warto wspomnieć także o prelekcji Adama Mirowskiego z firmy thecamels.org o tym jak wybrać dobry serwer pod blog internetowy. Bardzo fajne podejście do tematu, niesamowicie kompetentny człowiek. 


Na konferencji odbyło się jeszcze kilka innych wykładów, które mnie osobiście mniej przypadły do gustu. Pani Justyna Kozieł, specjalistka od PR opowiedział nam nieco o działalności Ridero, czyli o tym jak w prosty wydać książkę. Witek Tosik z bloga zatroskani.pl opowiedział o swoich zmaganiach z włodarzami gminy Aleksandrów.
Podczas spotkania odbył się także warsztat z Brand24, ale niestety przegapiłam zapisy.


Podsumowując, uważam konferencję za bardzo udaną. Ogromne brawa dla organizatorów, którzy zapewnili nam potężną dawkę wiedzy. Wyszłam pełna inspiracji i pomysłów do dalszego rozwoju bloga. Poza tym miałam okazję spotkać się z fantastycznymi ludźmi.
Na koniec smutna refleksja. Blogerzy na takie spotkania przychodzą z różnych powodów, czasem dla prezentów. Monika na samym początku obiecała upominki dla aktywnych uczestników. Zadawano więc mnóstwo pytań, nie do końca przemyślanych, przez co konferencja przedłużyła się o dwie godziny. Ja jednak byłam pod dużym wrażeniem spotkania, z niecierpliwością oczekuję następnej edycji.

Życzę Wam udanego weekendu,
Sylwia

11 komentarzy:

 1. z tego co piszesz, to byly poruszane ciekawe tematy :) fajnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bardzo ciekawe wykłady i fantastyczni prelegenci.

   Usuń
 2. Widzę, że też trochę zirytowala Cię rozwleczona dyskusja po wykładach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Tobie nie przeszkadzała? Fajnie jeśli ludzie są aktywni i zadają pytania, ale miałam wrażenie, że w niektórych przypadkach nie chodziło wcale o powiększenie wiedzy.

   Usuń
  2. Postaramy się to zmodyfikować w takim razie. Nie będzie nagród dla aktywnych, a dla tych, którzy będą tagować w social media wydarzenie i sponsorów, myślicie że to będzie lepsze rozwiązanie?

   Usuń
  3. Wydaje mi się, że kwestia prezentów/ darów losów to jednak trudna kwestia. Sponsorzy mają swoje oczekiwania, a nie wszyscy uczestnicy chcą pisać recenzje...

   Usuń
 3. Jeszcze nigdy nie byłam na takim spotkaniu, a musi być fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, że w Łodzi zorganizowali już po raz drugi taką konferencje, bo czytając na Twoim i innych blogach, nie licząc tych dyskusji, które nie zawsze były logiczne, wydarzenie było całkiem udane :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna sprawa :). Lubię tego typu spotkania, gdzie można wynieść dużo nowej wiedzy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiedza jest zawsze bezcenna :) zaciekawiła mnie ta książka "Zostań freelancerem"...

  OdpowiedzUsuń
 7. Super! Moje rodzinne miasto! A Prakreację i BiznesoweInfo znam w sieci, więc zazdroszczę, że miałaś okazję ich poznać na żywo :)

  OdpowiedzUsuń