niedziela, 8 maja 2016

Ciąg dalszy przygód z Wydawnictwem Babaryba

Witam

Jakiś czas temu pokazywałam Wam kilka książek od Wydawnictwa Babaryba. Moim zdaniem to wyjątkowe i niezwykle ciekawa propozycja dla naszych pociech, dlatego dzisiaj pokażę Wam następne.

Zacznijmy od książeczki „10 razy 10” Herve Tullet. To kolejna niezwykle pomysłowa i oryginalna pozycja pisarza. Pozwala dzieciom poznawać cyfry, kolory i kształty. W pierwszym rozdziale autor pokazuje cyfry, a w następnym liczenie na palcach. Kolejna część poświęcona jest kolorom. Co ciekawe, autor pokazuje jakie barwy powstają przy łączeniu różnych kolorów. Kolejny fragment poświęcony jest częściom ciała. Obserwujemy jak „powstaje” potwór. Następny rozdział to opowieść z motywami dinozaurów oraz Adama i Ewy. Nie ma tutaj tekstu, historię trzeba samemu wymyślić. W kolejnej części poznajemy kształty. Następny to gry, oczywiście z wykorzystaniem liczenia. Rozdział 8 to bajka, a 9 to wyścig samochodowy. W ostatnim rozdziale dzieci mają zagadki, a na końcu w wesoły sposób poznają wielkie liczby, np. 1000. Naszym zdaniem to książeczka bardzo ciekawa, pobudza do kreatywnej zabawy.

Bardzo fajna jest także „Licze do 100” Magali Bardos. To kolejny sposób na kreatywną i ciekawą naukę liczenia. Może być także bazą do stworzenia wymyślonej przez siebie historii. Autorka podpowiada nam ciekawe motywy, np. 12 wystraszonych myszek, 8 myśliwych, aż 50 bohaterów na scenie. Budowanie własnych opowiadań to dla dziecka świetne ćwiczenie na wyobraźnię.

Kolejna książeczka do Zęboszczotki Pittau & Gervais. To dość nietypowa propozycja dla najmłodszych. Znajdziemy tutaj ilustracje szczoteczek do zębów dla różnych osób, np. dla zapominalskich, dla kobiety, dla mężczyzny, na urodziny, dla cukiernika itp. Każda ma jakąś cechę wspólną, atrybut właściciela, dzięki czemu dzieciaki mogą zgadywać do kogo należy. To z pewnością kreatywna i pobudzająca wyobraźnię książeczka, która pomaga zaprzyjaźnić się dzieciom ze swoją szczoteczką do zębów. Mnie niektóre rysunki nieco przeraziły, ale moich chłopaków głównie rozśmieszały. Uwielbiają przede wszystkim zgadywać, do kogo dana szczotka należy.


Na koniec zostawiłam piękną historię o przyjaźni „Mały żółty i mały niebieski” Leo Lionni. Poznajemy przygody małego żółtego i małego niebieskiego, którzy byli sąsiadami. Razem się bawili i chodzili do szkoły. Przy okazji poznawania ich przygód, dzieci dowiadują się także, że przy łączeniu podstawowych kolorów powstają inne. Książeczka bardzo ciekawa, dzieci uczy abstrakcyjnego myślenia.

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do zapoznania się z Wydawnictwem Babaryba. Moi chłopcy i ja uwielbiamy te książeczki. Są niezwykle ciekawe i pomysłowe.

Życzę Wam udanej niedzieli.
Sylwia


7 komentarzy:

 1. Ciekawe propozycje dla najmłodszych. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, 10 x 10 najbardziej im się podoba.

   Usuń
 2. U nas sprawdzają się każde książki, chłopaki uwielbiają .

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas sprawdzają się każde książki, chłopaki uwielbiają .

  OdpowiedzUsuń