sobota, 23 stycznia 2016

Książki od Babaryba - ciekawy sposób na spędzanie czasu z dzieckiem



Witajcie,



Książki to moja wielka miłość. Próbuję to uczucie zaszczepić moim chłopakom, dlatego codziennie czytamy jakieś książeczki. Jak pewnie wiecie, czytanie dzieciom ma ogromny, zbawienny wręcz wpływ na ich rozwój intelektualny, psychiczny i społeczny. Uczy budowania jasnych, logicznych wypowiedzi, wzbogaca język. Wspólne czytanie to przepiękny sposób na spędzanie czasu z malcem, budowanie więzi między dzieckiem i rodzicem. Dlatego też zachęcam do takiej formy spędzania czasu, a w dzisiejszym wpisie opowiem o kilku ciekawych propozycjach od Wydawnictwa Babaryba.

Ostatnio mieliśmy przyjemność zapoznać się z 9 pozycjami z tego wydawnictwa. Wszystkie książki są pięknie wydane, kolorowe, z pewnością spodobają się wielu maluchom. 

Kliknij mnie” Salina Yoon

Blipek to ulubieniec moich chłopców. Bohater, urocza czerwona kulka, chce wygrać grę komputerową. Ale uwaga, żeby zagrać w Blipkową grę nie trzeba komputera ani żadnej innej technologicznej nowinki. Chłopcy z ogromnym zaangażowaniem pomagają bohaterowi przejść kolejne etapy gry, wykonują polecenia, aby klikać, dmuchać, lub potrząsać książką. Publikacja fantastycznie pobudza dziecięca wyobraźnię, uczy też liczyć.



Pupy ogonki i kuperki” Mikołaj Golachowski

W książce znajdziemy 30 niezwykłych historii o zadkach, ogonkach i kuperkach, poznamy zwierzęta od pupy strony. Taka zachęta znajduje się na okładce tej niezwykle intrygującej książeczki. Znajdziemy tutaj bardzo ciekawie opisy 30 zwierząt, z humorem i dużą dawką wiedzy. Ogromnym plusem są ilustracje wykonane przez Mroux.



Naciśnij mnie” Herve Tullet

To bestseller z listy New York Timesa. Idea trochę podobna do Kliknij mnie. Na kolejnych stronach przedstawione są zadania dla naszych pociech, które muszą książkę przekręcać, dmuchać na nią, klaskać. Podoba mi się także to, że po każdym zadaniu jest pochwała dla dziecka za dobrze wykonana pracę. Fantastyczna interaktywna pozycja, która pobudza dziecięcą wyobraźnię.




Mieszkamy w książce” Mo Willer

To świetna historia świnki Malinki i słonia Leona. Postacie odkrywają, że mieszkają między kartkami i że są bohaterami historii, którą właśnie ktoś czyta. Leon bardzo się wszystkim przejmuje, natomiast Malinka jest bardzo zrelaksowana. Wzajemnie się doskonale uzupełniają. Moja ulubiona pozycja ostatnio:)



Mam nadzieję, że zaciekawiłam Was książeczkami od Wydawnictwa Babaryba. Są fantastyczną propozycją do wspólnego spędzania czasu z dziećmi.

Życzę Wam udanego weekendu,



Pozdrawiam,

Sylwia




11 komentarzy:

 1. Sylwio świetne te książki chętnie kupiłabym mojej córeczkę.Aga.M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, moi chłopcy bardzo je lubią, wymagają od nich większego zaangażowania, dzięki czemu tak szybko się nie nudzą.

   Usuń
 2. Książeczki wydają się ciekawe ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Urzekły mnie książeczki! Chętnie zakupie mojemu synkowi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mam nadzieje ze nei zapomnę jak będę chciała zrobić upominek:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam dwie z tych książek - Naciśnij mnie (mój syn lubi "zjadać" te kropki i karmić mnie nimi :D) i Gałgankowy skarb (tę znam z dzieciństwa)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe książeczki, mój braciszek jednak wolał by jakieś z samochodami :)

  OdpowiedzUsuń